W dniach 3- 8 października w ramach projektu Erasmus+ gościliśmy w naszym gimnazjum nauczycieli z gimnazjum 17 Subat Anadolu Lisesi, z Trabzon (Turcja). Nauczyciele dwójki wraz ze swoimi uczniami oraz gośćmi z Turcji pracowali nad wspólnym projektem Digital Literacy, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą na temat cyfrowych metod nauczania, wykorzystania TIK na zajęciach lekcyjnych oraz pracy z interaktywnymi i multimedialnymi środkami dydaktycznymi.

Nadrzędne cele projektu to: „wymiana dobrych praktyk”, promowanie nauki języków obcych, wzajemna nauka otwartości i tolerancji wobec innych kultur, religii, tradycji i obyczajów.

Zobacz więcej zdjęć...

Hospitacje zajęć lekcyjnych

Program hospitacji lekcyjnych był bardzo różnorodny i obejmował zarówno przedmioty humanistyczne jak i matematyczno - przyrodnicze. Nauczyciele 17 Subat Anadolu Lisesi obserwowali lekcje j. polskiego, matematyki, fizyki, geografii, EDB, historii, religi, j. angielskiego i informatyki, aktywnie w nich uczestnicząc. Chętnie rozwiązywali z naszymi uczniami zadania, uczestniczyli w dyskusjach, pracach zespołowych i zadawali pytania.

Więcej…

Już po raz drugi nasze gimnazjum przystąpiło do projektu e-Twinning „Frohe Weihachten Europa” czyli „Wesołych Świąt Europo”. W tym celu uczniowie klasy IIb sporządzili piękne, kolorowe kartki świąteczne dla swoich czeskich kolegów z Zakladnej Skoly z Ostravy- Ceska Republika, które zostały wysłane poczta tradycyjną. Życzenia świąteczne i noworoczne gimnazjaliści napisali w języku niemieckim, w tym właśnie języku komunikują się z Czechami pracując nad wspólnymi projektami na platformie eTwinning.

Frohe Weihnachten und ein glückliches Neues Jahr 2016!

Zobacz więcej zdjęć...

W lutym 2015 uczniowie klasy IID zaprosili na lekcję języka niemieckiego zaprzyjaźnioną klasę partnerską z Grecji, w  ramach  realizowanego międzynarodowego projektu partnerstwa i współpracy szkół w obszarze państw Unii Europejskiej, Partnerstwa Wschodniego oraz Eurosródziemnomorskiego.
Za pomocą programy Skype rozmawiali ze swoimi rówieśnikami z greckiego miasteczka Voula na temat hobby, swoich zainteresowań, sportu, lubianej muzyki i szkoły. Spotkanie to było dla uczniów doskonałą okazją aby rozwijać swoje umiejętności językowe, poznawać życie rówieśników w Europie, uczyć się otwartości i tolerancji  wobec innych kultur, religii, tradycji i obyczajów.
Wideokonferencja odbyła się w języku niemieckim pod bacznym okiem opiekunek projektu: p. Persefoni Lampropoulu i p. Magdaleny Kowalewskiej i opiekunów p. Cristophera Nathgosa i p. Jakuba Kowalewskiego. Gimnazjaliści Dwójki zaplanowali już kolejne spotkania z partnerami z Grecji, Turcji i Słowacji.

Wyszukaj na stronie

Filmy z projektów

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj1
mod_vvisit_counterTen tydzień6
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień16
mod_vvisit_counterTen miesiąc23
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc72
mod_vvisit_counterWszystkich9065